Tuvalet Kokusu Gidermenin Yolları

Tuvalet Kokusu Tespiti

Tuvalet kokusu konusunda büyük sıkıntılar yaşanır. Bunun tuvalet kokusuna çözüm için en sık başvurulan yollardan biri de tuvalet koku giderici aparat kullanımıdır. Ancak çoğu zaman çözüm olmadığı fark edilir. Bunun nedeni ise koku kaynağından çözülmediği içindir.

tuvalet kokusu

Tuvalet Kokusunun Nedenleri

 • Klozet veya tuvalet taşının altında boşluk bulunması.
 • Havalandırma boşluğundan kaynaklı kokular olabilir.
 • Tuvaletin içinde su birikintisi olmaması olabilir.
 • Çatıdaki pimaş borusunun kısa olması olabilir.
 • Tuvalet tıkanıklıkları da tuvalet kokusuna neden olabilir.

Tuvalet tıkanıklığını ne açar?

Yukarıdaki maddeler tuvalet kokusuna sebep olabilecek durumlardır. Bu durumlardan kaynaklanan kokunun giderilmesi için mutlaka kalıcı çözümler üretilmelidir. Böylece tuvalet kokusuna kesin çözüm üretilmiş olur. Peki kalıcı olarak tuvalet kokusu nasıl giderilir?

Tuvalet Kokusunu Gidermenin Yolları?

 • Tuvalet veya klozet taşlarının altında boşluk varsa lağım kokusu gelmesine neden olur. Bu durumlarda tuvalet taşının etrafını silikonla kapatabilirsiniz. Klozet taşının ise vidalarını kontrol edip, iyice sıkıldıklarını teyit ettikten sonra silikonla kapatabilirsiniz.
 • Havalandırma borusunda pimaş boruları bulunuyorsa eğer, bu pimaş borularında inşaat çalışmaları sırasında çatlaklık ve kırık meydana gelebilir. Bu durumda kırık veya çatlak olan pimaş borusunun değiştirilmesi gerekir.
 • Tuvaletin veya klozetin içinde su birikintisi her zaman olmak zorundadır. Su olmasının faydası, lağım kokusunu engellemektir. Eğer içinde su birikintisi yoksa bir kova su dökerek bu sorunu çözebilirsiniz.
 • Tuvaletin içine su dökmenize rağmen su birikintisi oluşmuyorsa, bu durumda tuvalet taşının sökülmesi gerekir. Tuvalet taşı sökülerek “S” şeklinde olan pimaş borusu takılmalıdır. Bu “S” şeklindeki pimaş borusu sayesinde tuvaletin içinde su birikintisi oluşur.
 • Havalandırma boşluğu içindeki pimaş borularının ucu çatıya çıkar. Çatı seviyesinin yarım metre kadar üstüne çıkar. Böylece boru içindeki klozet kokusu havaya karışmış olur. Eğer çatı seviyesinin altındaysa, ek yaparak çatı seviyesinin üstüne çıkarmalısınız.
 • Tuvalet tıkanıklıkları da gider kokusu gelmesine neden olur.  Suyun yavaş akması da tuvalet tıkanıklığıdır. Peki tıkanıklık durumunda gider kokusu nasıl giderilir? sorusunu soruyorsanız eğer, bu sorunun tek çözümü; tıkanıklığın açılması gerekir.

tuvalet kokusu nasıl giderilir

Tuvalet kokusunu gidermenin yollarından biri olarak kullanılan kimyasal temizlik malzemeleri bu sorununuzu çözmeyecektir. Ayrıca klozet koku gidericiler de geçici olarak kokuyu bastırabilir.

Saydığımız bütün yöntemleri uygulamanıza rağmen hala tuvalet kokusu gideremiyorsanız, tuvalet koku tespiti yaptırmanız gerekir.

Tuvalet Koku Tespiti Nasıl Yapılır?

Firmamız tuvalet kokusunu tespit etmek için deneme yanılma yöntemini kullanmamaktadır. Tahmini tespit işlemi artık çok gerilerde kalan, çağımıza uymayan yöntemlerdendir.

Firmamız, tuvalet koku tespit cihazı ile pimaş borularına gönderdiği özel bir kimyasal sayesinde; görünmez olan kokuyu, buhar haline getirerek görünür olmasını sağlar. Bu konuda yılların deneyimine sahip olan personelimiz, tuvalet kokusunun kaynağını kesin olarak tespit eder.

Eğer sizde tuvalet kokusundan şikâyetçi iseniz ve yaptığınız bütün çabalara rağmen kokuyu gideremiyorsanız. Firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

Yorumlar (23)

 • Osman

  Bizim evde çok sürekli çok pis koku oluyor lağım kokusu nasıl giderilir.

  1. Teknotesisat

   Merhaba Osman Bey,
   Makalede yazan yöntemleri uygulamanıza rağmen hala lağım kokusu geliyorsa, firmamızı arayarak servis talep edebilirsiniz. Ekiplerimiz gelip koku tespiti yaparak lağım kokusunun kaynağını net olarak tespit edebilirler.

 • Ahmet

  Evimde arada bir pis koku oluyor. Tuvalet koku giderici kullanırsam tuvalet kokusuna çözüm olur mu.lütfen yardımcı olur musunuz. Teşekkürler.

 • Ali

  Merhaba iyi günler benim çok ciddi bir sorunum var bir türlü çare bulamadım. Banyoda kötü koku oluşuyor. Banyo ve tuvalet kokusu nasıl giderilir. Bunaldım artık bu kokudan.

 • Kemal

  Arada bir tuvalette koku oluyor. Tuvalet kokusunu gidermenin yollarını bir türlü bulamıyorum.

 • İlhan

  Bu konuda sıkıntımız büyük lavabo kokusu nasıl giderilir

 • Yusuf emir

  İyi günler kolay gelsin. Evimi satacağım bu koku yüzünden. Yukarıda yazılanların hepsini denedim ama kokuyu gideremedim. Tuvalet ve banyo kokusu nasıl giderilir. Başka yolu yokmu.

 • Ayşe Ünal

  Bizim banyoda özellikle yaz aylarında çok kötü koku oluyor banyo gideri kokusu nasıl giderilir?

 • Abdullah

  İyi günler, Tuvaletin klozet kısmından gelen lağım kokusunu nasıl bir yol izleyerek çözebiliriz? tuvalet koku giderici olarak önerdiğiniz bir çözüm var mıdır?tuvalet kokusunu gidermenin yolları bulmakta zorluk çekiyoruz.Banko kokusu gerçekten iğrenç durumda kokudan durulmuyor.. teşekkürler

  1. Teknotesisat

   Merhaba Abdullah Bey,
   Klozetten gelen kokunun en belirgin özelliği, klozet taşının tam olarak yerine oturmamış olmasıdır. Klozet taşının vidalarını kontrol edin. Tam sıkılmış mı? Tam sıkılmışsa ve hala boşluk varsa, etrafına silikon çekerseniz koku kesilir. Makalede ki yöntemleri uygulamanıza rağmen koku geliyorsa, firmamızı arayıp koku tespiti yaptırmalısınız.

 • Hatice can

  iyi günler bizim banyo ve tuvalet giderlerinde sürekli kötü kokular oluyor bunu kesin bir çözümü varmı gider kokusunu gidermek için ne yapmam lazım

  1. Teknotesisat

   Merhaba Hatice Hanım,
   Makalede yazan yöntemleri uygulamanıza rağmen hala lavabo kokusu geliyorsa, firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Ekiplerimiz adresinize gelip koku tespit cihazı ile kokunun kaynağını tespit ederler.

 • Ceyda

  Merhabalar.
  tuvalet kokusu nasıl giderilir? bunun hakkında sizden bilgi almak istiyorum temizliyorum lakin sonuç alamıyorum. klozet koku giderici olarak bir şeyler kullanıyorum sorun çözülmüyor lütfen yardımda bulunun teşekkür ederim.

  1. Teknotesisat

   Merhaba Ceyda Hanım,
   Tuvalet kokusunu geçici çözümlerle bastıramazsınız. Tuvalet koku gidericiler kalıcı çözüm sağlamazlar. Makalede yazılanları uygulamanıza rağmen hala sorununuz devam ediyorsa, firmamızı arayıp destek alabilirsiniz.

 • YASEMİN GÜNAY

  gider kokusundan dolayı çok sıkıntı yaşıyorum gider kokusu nasıl gider? yardımcı olursanız sevinirim

  1. Teknotesisat

   Yasemin Hanım öncelikle merhaba,
   Gider kokusu hemen hemen hepimizin başına gelen bir durumdur. Gider kokusu veya tuvalet kokusu için kesin çözüm arıyorsanız mutlaka kokunun kaynağını tespit etmeniz gerekir. Makalede yazılanları uygulamanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız. Firmamızı aramaktan çekinmeyiniz, bütün detaylarıyla yardımcı oluruz.

 • Cemil

  Kimi dönemlerde lavabo kokusu oluşuyor giderden çok kötü koku geliyor nasıl giderilir?

 • Cemil

  Kimi dönemlerde lavabo ve banyo gideri kokusu oluşuyor giderden çok kötü koku geliyor nasıl giderilir?

  1. Teknotesisat

   Merhaba Cemil Bey;
   Bazı dönemler dediğiniz rüzgarlı havalarda mı? yada lodoslu havalarda mı banyo gideri kokusu oluşuyor? Biraz daha detay verebilirseniz yardımcı olurum.

 • Posoflu75

  Banyo ya girdiğimizde banyo giderinden pis koku geldiğini farkettik bu sorunu nasıl çözeriz

  1. Teknotesisat

   Merhaba Posoflu75,
   Banyo giderinden pis koku gelmesinin en belirgin özelliği, gider içinde su birikintisi olmamasından kaynaklanır. Eğer su birikintisi varsa, koku tespiti yapılması gerekir. Firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Ekiplerimiz koku tespit cihazı ile kokunun kaynağını en kısa sürede bulabilir.

 • Merve doğan

  Tuvalet kokusunu gidermek için ne yaptıysam olmadı sürekli bir koku geliyor önce banyo kokusu başladı sonra tuvalet. Tuvalet koku giderici çok şey denedim sizce ne yapmalıyım?

  1. Teknotesisat

   Merhaba Merve hanım;
   Makalede yazılan yöntemleri uygulamanıza rağmen hala koku geliyorsa, pimaş borularında kılcal çatlaklar olabilir. Bunu kendi çabalarınızla tespit etmeniz zordur. Firmamızı arayarak servis kaydı oluşturabilirsiniz. Böylece koku tespit cihazları sayesinde, kılcal çatlakları dahi tespit edebiliriz.

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Bize Ulaşın

  İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
  0212 621 88 88

  İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
  0216 391 88 88

  Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
  0312 448 11 11

  İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
  0232 243 8888