Tuvalet açıcı ürünler

Tuvalet açıcı ürünler

Tuvalet açıcı ürünler, bugün her markette rahatlıkla bulunabilecek kimyasallardır. Tuvalet tıkanması için kullanılan tuvalet açıcı kimyasallar son seçenek olmalıdır. Çünkü tuvalet açıcı ürünlerin kısa vadede ve uzun vadede bir çok zararları bulunmaktadır.

Tuvalet Açıcı Ürünlerin Zararları

 • Tuvalet açıcı kimyasallar, yüksek tahriş edici etkiye sahiptirler.
 • Vücuda temas etmesi durumunda en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir.
 • Gider açıcı kimyasallar, tıkalı tuvaleti açarken tepkimeye girerler ve tepkime sonucunda buhar açığa çıkar. Bu buhar solunduğu zaman, solumun yolları rahatsızlıklarına neden olurlar.
 • Kullanılan kimyasal, pimaş borularının ek yerlerinde bulunan contaların tahrip olmasına neden olur. Tahrip olan contalar zamanla özelliğini kaybederek, pimaş borularında su kaçağına neden olur.
 • Çok sık kullanılan tuvalet açıcı ürünler, zamanla pimaş borularını büzüşmesine neden olur. Büzüşen boruların çapı daraldığı için daha sık tıkanıklık yaşanmasına neden olur.

Tuvalet Tıkanıklığını Ne Açar?

tuvalet açıcı ürünler tuvalet açıcı ürünler

Tuvalet Açıcı Kimyasallar Nasıl Kullanılır

Tuvalet açıcı kimyasalları kullanmadan önce, ambalaj üzerindeki talimatlar çok dikkatli okunmalıdır ve mutlaka talimatlara uyulması gerekir.

 • Kimyasal koruyucu eldiven giyiniz.
 • İşlem sırasında çıkan buharı solumayınız.
 • Tuvalet açıcı ürünü kullanırken ortamı iyice havalandırınız.
 • Klozet açıcı kimyasalı tuvalet dökünüz.
 • Bir süre bekledikten sonra bolca su dökünüz.
 • Yaptığınız işlem sonunda kısmen de olsa tıkanıklık açıldıysa,
 • Aynı işlemleri tekrarlayınız

Tuvalet açma için kullanılan klozet açıcı ürünler sadece organik atıkların neden olduğu tıkanıklıklarda işe yarayabilir. Ayrıca tuvaletin için su ile dolmuşsa, tuvalet açıcı kimyasallar tıkanıklığın olduğu bölgeye ulaşamayabilir. Bu durumda işe yaraması söz konusu olmaz.

Tuvalet tıkanıklığı bina ana giderinden kaynaklanıyorsa, tuvalet taşması söz konusu olur. Eğer tuvalet taşması varsa tuvalet açıcı ürünü kullanmanızın anlamı yoktur. Çünkü tıkanıklık, tuvalet deliğine uzak bir noktadadır. Bu durumda kendi imkânlarınızla açmanız mümkün değildir.

Günümüz şartlarında bu gibi tıkanıklıklar çok da büyük sorun teşkil etmemektedir. Teknoloji her alanda geliştiği gibi tesisat sektöründe de gelişme göstermektedir. Bugün tuvalet tıkanıklarını çok rahat bir şekilde açan robotlar bulunmaktadır. Tıkanıklığı açtıktan sonra boru içine gönderilen kamera yardımı ile boru içi tekrar kontrol edilerek, sorunun giderilip giderilmediği net bir şekilde belli olmaktadır.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 621 88 88

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 391 88 88

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888