Lavabo Kokusuna Doğal Çözüm

Lavabo kokusu sık yaşanılan durumlardan biridir. Lavabo kokusu meydana gelmeden önce alınması gereken tedbirler vardır.

Lavabo Kokusu İçin Alınması Gereken Tedbirler

  • Lavaboların içine hiçbir şekilde yağ dökmeyin. Yağlar lavabo giderinde birikerek zamanla koku yapmaya başlar.
  • Ne kadar yağ dökmemeye çalışırsak çalışalım bulaşıkların dibindeki yağlar lavaboya dökülür. Bunun için haftada bir-iki kez; karbonat sirke veya tuz sirke karışımını lavaboya dökünüz. Bu işlem lavabo borularında yağ birikmesini geciktirir.
  • Lavaboların içine yemek atıkları dökmeyin. Yemek atıkları lavabo sifonlarının içinde birikerek zamanla çürür. Çürüyen organik atıklarda doğal olarak koku yapar.
  • Lavabo sifonlarına “U” şeklinde kavis verirseniz, içinde su birikir. Biriken su, pimaş hattından gelen lağım kokusunu engeller.

Bu yöntemler lavabo kokusu daha oluşmadan önce önlemenin yöntemleridir. Ancak lavabo kokusu meydana geldiğinde farklı yöntemler uygulamak gerekir.

Lavabo kokusu

Lavabo koku tespiti

Tuvalet Kokusunu Gidermenin Yolları

Lavabo Kokusu Nasıl Giderilir?

  • Lavabo kokusu mutfak lavabosundan geliyorsa, yemek atıklarından dolayı meydana gelen bir koku olabilir. Lavabo içine atılan yemek atıklarının lavabo sifonunda birikerek zamanla koku yaptığını belirtmiştik. Lavabo sifonunu çıkarıp içindeki atıkları temizlemeniz gerekir.
  • Lavabo kokusu uzun süre kullanmadığınız bir lavabodan geliyorsa eğer, lavabo sifonu içinde biriken sudan koku geliyor olabilir. Lavaboya bol su dökerek eski suyun yerine yeni suyun gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda lavabo sifonunun pimaş borusu ile olan bağlantısında açıklık kalır. Bu açıklıktan koku gelir. Bu durumda lavabo sifonunu kontrol edip yerine oturtun. Mümkünse contayı da değiştirin.
  • Ayrıca mutfak lavabo gideri yağlanmışsa, yağlanmadan dolayı lavabodan koku gelir. Eğer yağlanma meydana gelişmişse, pimaş borusunun yıkanması gerekir. Bunun için firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.
  • Lavabo sifonu düz olmamalıdır. “U” şeklinde kavis verilmesi gerekir ki içinde su birikintisi oluşsun. Su birikintisi sayesinde lağım kokusu engellenmiş olur.
  • Bir diğer lavabo kokusunun nedeni, lavabo tıkanıklığı olabilir. Lavabo tıkanıklığı açılırsa koku engellenmiş olur.

Lavabo kokusuna doğal çözüm

Puff Matik Lavabo Koku Giderici Aparat

Son zamanlarda sık sık kullanılan puff matik lavabo koku giderici aparat, lavabo sifonlarına takılan kapaklı bir aparattır. Tek yönlü açılan bu lavabo koku giderici aparat, su akınca açılan su olmadığı zaman kapanarak, pimaş içindeki lağım kokusunun gelmesini engeller.

Ancak kapak arasına girecek herhangi bir katı atık olduğu zaman, puff matik lavabo koku giderici aparatın kapağı kapanamaz. Böylece koku gelişini engelleyemez. Lavabo koku giderici aparat yerine, lavabo sifonlarına “U” şekli vermek en mantıklısıdır.

Lavabo Koku Tespiti Nasıl Yapılır?

Her şeyi denemenize rağmen hala kötü lavabo kokusuna engel olamıyorsanız, lavabo koku tespiti yaptırmanız gerekir. Bu kokuda yılların deneyimine sahip firmamızı arayarak destek alabilirsiniz.

Lavabo koku tespit cihazı ile pimaş hattına gönderilen özel kimyasal sayesinde, lavabo kokusu buhar haline gelerek görünür olur. Bu haline gelen lavabo kokusunun nerden çıktığı kontrol edilerek lavabo kokusu tespit edilir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 621 88 88

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 391 88 88

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888