Faydalı Bilgiler

Doğalgazdan Tasarruf Etmenin Yolları
Soğuk havalarda en çok kullanılan enerji kaynağı doğalgaz, özellikle kış aylarında yüksek faturaları ile gündemimize girmektedir. Hem çevreci, hem temiz hem de konforlu olması nedeniyle doğalgaz hayatımızın vazgeçilmez enerji kaynaklarından biridir. Ancak soğuk havalarda faturalar dikkatlerden kaçmadığı gibi faturaları düşürmenin yollarını aramaktayız. Doğalgazdan Nasıl Tasarruf Edilir? Bina yalıtımı en önemli tasarruf yönteml..
Kostik Nedir? Kostik Zararları Nelerdir?
Kostik Nedir? Kostik adlı kimyasal, farklı amaçlar için üretilmiş olsa da artık evlerde kullanılır duruma gelmiştir. Peki, kostik nedir? Kostik, diğer adıyla kostik soda; 1807 yılında Humphrey Day tarafından keşfedilmiştir. Kimya sektöründeki adı sodyum hidroksit olan kostik, katı ve sıvı halde bulunur. Kolayca suyla reaksiyona girmektedir. Paket veya boncuk şeklinde bulunan katı kostik su ile temas etmesi halinde kaygan bir özellik..
En İyi Lavabo Açıcı
Lavabo Açıcı Nedir? Basit olarak lavabo açıcı; lavabo tıkanıklarının açılması için kullanılan, içeriğindeki asit ve baz türü maddeler ile tıkanıklığa neden olan organik maddeleri eriterek açan bir bileşendir. Çevrenize zarar vermeyecek en iyi lavabo açıcıyı arıyorsanız ve kullanma talimatını okuduysanız, neden alternatif yöntemler aradığınızı biliyorsunuzdur. Genellikle lavabo açıcı formülündeki aktif maddeler olarak bulunan kimyasalla..
Lavabo Kokusuna Doğal Çözüm
Lavabo kokusu sık yaşanılan durumlardan biridir. Lavabo kokusu meydana gelmeden önce alınması gereken tedbirler vardır. Lavabo Kokusu İçin Alınması Gereken Tedbirler Lavaboların içine hiçbir şekilde yağ dökmeyin. Yağlar lavabo giderinde birikerek zamanla koku yapmaya başlar. Ne kadar yağ dökmemeye çalışırsak çalışalım bulaşıkların dibindeki yağlar lavaboya dökülür. Bunun için haftada bir-iki kez; karbonat sirke veya tuz sirke k..
Tuvalet Kokusu Gidermenin Yolları
Tuvalet Kokusu Tespiti Tuvalet kokusu konusunda büyük sıkıntılar yaşanır. Bunun tuvalet kokusuna çözüm için en sık başvurulan yollardan biri de tuvalet koku giderici aparat kullanımıdır. Ancak çoğu zaman çözüm olmadığı fark edilir. Bunun nedeni ise koku kaynağından çözülmediği içindir. Tuvalet Kokusunun Nedenleri Klozet veya tuvalet taşının altında boşluk bulunması. Havalandırma boşluğundan kaynaklı kokular olabilir. Tu..
Su Tasarrufu Nasıl Yapılır?
Su Tasarrufu Su tasarrufu bugünün dünyasında ele alınması gereken en önemli konulardan biridir. Bu konuda insanların bilinçlendirilmesi gerekir. Dünyamız hızla yaşlanırken, artan insan nüfusunu karşılamakta zorlandığı bir gerçek. İnsan nüfusu artarken su kaynaklarıda bilinçsiz kullanım yüzünden hızla azalmaktadır. 1,4 milyar kilometreküp olarak tahmin edilen Dünya’nın su miktarının, %97,5’i tuzlu su %2,5’i tatlı sudur. %2,5 olan tat..
Bulaşık Makinesi Gider Hortumu Nasıl Takılır?
Bulaşık Makinesi Gider Hortumu Nasıl Takılır? Bulaşık makinesi gider hortumu bazı nedenlerden dolayı değiştirilmesi gerekebilir. Hortum delinebilir, kırılabilir veya bulaşık makinesi hortumu tıkanıklığı olabilir ve iş göremez hale gelebilir. Bu durumda doğal olarak hortumun değiştirilmesi gerekir. Bulaşık makineniz hala garanti kapsamındaysa kesinlikle servisi çağırmalısınız. Kendiniz müdahale ederseniz garanti kapsamı dışına çıkar ..
Drenaj Nedir? Drenaj Nasıl Yapılır?
Drenaj Nedir? Drenaj, yapılarda veya arazide fazla suyun birikmesini engellemek amacıyla en hızlı şekilde suyu tahliye etme olayına denir. Suyu tahliye etmek için, yapılan kazıya drenaj hattı, tahliye işlemini gerçekleştirmek için kullanılan boruya drenaj borusu denir. Drenaj Nasıl Yapılır? Yapılarda iç drenaj ve dış drenaj olmak üzere iki çeşit drenaj uygulaması bulunmaktadır. İç Drenaj Nasıl Yapılır? İç drenajın yapılmasının ne..
Musluk Modelleri Nelerdir?(Musluk Çeşitleri)
Musluk Modelleri Günümüz ihtiyaçları doğrultusunda çeşitli musluk modelleri bulunmaktadır. Ancak musluk modellerine geçmeden önce musluk hakkında biraz bilgilenmemiz gerekir. Musluk Nedir? Musluklar tesisat sisteminin en son noktasında, suyu hizmetimize sunmaya yarayan araçlardır. Musluk denildiği gibi batarya, çeşme, kurna, burma ve armatür isimleri ile de kullanılmaktadır. Musluktaki vanayı bükerek suyun akışı engellendiği i..

Bize Ulaşın

İstanbul Avrupa : Fevzi Çakmak Mah. 1/1 sok. No: 15/c Bağcılar / İstanbul
0212 621 88 88

İstanbul Anadolu : Bağlarbaşı Mah. Şahin Sokak. No: 20 -Maltepe / İstanbul
0216 391 88 88

Ankara Şube : Şeker Mah. 1424 Sok. No:9/1 Etimesgut / Ankara
0312 448 11 11

İzmir Şube : Murat Reis Mh., 229. Sk No:10, 35280 İzmir
0232 243 8888